h1

Rattamatk 2011 Päev Trio

July 21, 2011

Kolmas päev oli täis korralikku rallimist. Peale majaperenaise poolt lahkelt pakutud hommikupudru äranosimist, asusime veerema Tahkuna tuletorni poole. Tee peal külastasime veel militaarmuuseumi, kus ma BTR-ide ja PAS-i sees ringi turnisin. Kiiver oli abiks, soomukid on ikka jube kitsad. Käivitada seekord midagi ei õnnestunud. Lisaks leidsime ka Gregikuga auto.

Järgnevalt turnisime Tahkuna tuletorni otsa. Seal oli nii kõva tuul, et kui pükse poleks jalas olnud, oleks pallid ära viinud. Ilma naljata. Püstiseismine oli natuke vaevanõudev. Ei lasknud sellest heidutada suurt ja paarutasime edasi. Preilid käisid mingit orhideede õppepeenart vaatamas, mis minu botaanikusilmale nägi välja nagu iga teinegi teeäärne lagendik. Ju siis polnud. Kõrgessaare Viinaköögis peatusime lõunaks ja pugisime end täiesti ümaraks, kuna seal oli rootsi laud. Peale tublit keretäit ja seedimist veeresime edasi, Luidja randa. Liivad laulda meile ei viitsinud, samas leidsime mere ääres kaks paari mõistatuslikke jalanõusid.

Ööbimiseks valisime seekord RMK Mägipe kalurionni. Sinnasaamine oli päris humooriline, kui suurelt teelt ära keerasime ja siis mäest üles vurasime jupp aega. Siis hakkas mägi allapoole minema. Aina läks ja läks ja läks ja läks. Ja siis veel natuke ja veel ja veel. Mõnusalt suure kruusaga tee oli ka. Alguses oli kogu see allasõit väga tore, aga siis jõudis kohale, et järgmine päev peab sellest üles ka sõitma…

Saabunud ning majakesest natuke vaimustunud, telgid üles seadnud, asusin mina oma Tulejumala kohustusi täitma. Lõkkematerjali valmistamiseks saagisin nii kiiresti, et ei jäänud korralikult isegi pildile.

Tegime onni kaminasse tule ja mõnulesime kuniks oli magamamineku aeg. Sisseajav ahi peletas isegi kõik sääsed eemale. Oujee.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: