h1

Rattamatk 2011 Päev Secundo

July 19, 2011

Teine päev algas paljutõotavalt mõnusasti voodis ärgates. Me Peakokk vaaritas kindlakäeliselt pliidi ees pudru valmis, põll ees ja uued seiklused võisid alata. Kuigi ilm tundus olevat suht heitlik ja arutati erinevaid plaane, otsustasime siiski esialgse variandi juurde jääda. Nii jätsimegi asjad baaslaagrisse ja ise paarutasime Kassari poolsaarele. Vaim oli valmis ja koib sirge.

Kimasime mööda mingit matkarada, kus oli vahepeal rohi põlvini ka ratta seljas, põigeldes lambajunnide vahel. Vahepeal pidasime kinni, pildistasime värskelt surnud jänest ja turnisime vaatetornide otsas. Umbes siis kui me olime mingilt sillalt lahkumas, juhtus Gregiku rattaga väike äpardus. Nimelt keeras ta käiguvahetaja end kogu täiega kaheksasse. Sõna oteses mõttes, kett jäi imekombel terveks. Ja just siis algas räme paduvihm ja tuul. Et ikka oleks täie raha eest nalja. Kratsisime kukalt, mis me kratsisime, käiguvahetaja oli omadega kaput. Natuke oma geniaalseid ajukurde liigutanud, sündis alljärgnev insenertehniline šhedööver.

Muidu polnud mul seal taga jõlkuda väga vigagi, aga kuna vändata ei saanud, siis jäätusid mu koivad suht kiirelt ära. Spandeks nimelt ei hoia sooja üldse, hingab liiga hästi. Saabusime tagasi Käinasse, kus meil rämedalt vedas. Kohaliku (sel päeval suletud) rattapoe onu tuli ja andis meile uue käiguvahetaja, võttes vastu meie raha. Järgnes mitu tundi insenertehnlist arutelu, nuputamist ja õlinäplust. Viimaks saime käiguvahetus-hujobina asendatud ning seitsmest käigust neli tööle.

Ilmselgelt oli päeva distants selleks hetkeks olematu ning moraal madal. Sellele vaatamata otsustasime ikka edasi pressida ning põhja poole uhada. Paarkümmend kilomeetrit aktiivset väntamist hiljem maandusime Kivijüri külalistemaja Kärdlas. Lisaks jälle voodis magamisele elitistide kombel saime ka saunas käia, mis oli erakordselt tore, arvestades kogu päeva toimumisi.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: