h1

Rattamatk Päev Viis

August 4, 2010

Viiendal päeval oli ilus jätkuvalt ilus ilm, samas kui pilved ei lasknud päikesel nii rängalt praadida. Pöörasime peale pisukest kruusasõitu maanteele ning asusime edasi Valga poole uhama. Tuul on tagant, asfalt oli sile. Kiirus oli pidevalt 30km/h ja rohkem. Saabusime Raja talu miniloomaaeda suht valutult. Miniloomaaias olid, oh üllatust miniloomad!


“Minihobune, mitteminininaga”

Väikesed hobused on hullupööra ägedad. Elavad põhimõtteliselt väljas aastaringi, kraabivad talvel lume alt endale süüa vajadusel, võtavad selga kuni 100kg kaaluva ratsaniku ning veavad 5 (või oli isegi rohkem?) korda oma massist suurema koorma ära. Täiesti ise väljaarenenud tõug, kuskil inglismaa saarel. Kui ma kunagi endale mõisa peaks saama siis lasen kindlasti hunniku selliseid kuhugile lahti.

Väike võrdlus ka inimestega:

“See tüüp kusjuures magab niimoodi”

Meie giid oli ka väga tore ja seletas lahkesti. Peale hobuseid vahetati ta kahjuks küll ühe teise vastu, kelle jutt küll nii ladus ei olnud, kuid oskas rääkida sellegipoolest. Patseerisime mööda kalatiigist, kus elas erinevates värvides uimelukaid, kes saiatükkide peale nagu treenitud delfiinid kohale vajusid. Seal tuli meid uudistama ka minisiga, kes nägi erakordselt muhe välja. Samuti olevat minisiga ka erakordselt nutikas loom.


“Minisiga, minisiga, teeb mis iganes minisiga teeb”

Lisaks olid seal ka äratreenitud kitsed, kes kutsumise peale krabinal kivihunniku otsa turnisid ning sinna poseerima jäid. Kitse sarved on muide päris… kõvad.


“Kivikunn Esimene ja õukonna Narr”

Jõllasime seal veel igast tuvisid, veiderkanasid (suure peaga), võitluskanasid (suurte jalgadega) ning paabulindu (suure sabaga). Üldiselt on see väga miniloomla tore koht, kuhu minna. Meie aga pakkisime oma asjad kokku ning sõitsime veel mõned kilomeetrid maha, et siis üle pika aja linade vahel magada. Selles on midagi äärmiselt toredat, kui sa ei pea üle mitme päeva telki ning magamiskotti välja kraamima vaid võid lihtsalt selili käntsatada ja rõõmsalt norsata.


“Mellini talu kämping”

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: