h1

Rattamatk Päev Kaks

July 15, 2010


“Valgeranna”

Ärkasime järgmine päev kenasti, pugisime kõhud täis, korjasime riidepõõsalt kraami kokku ning olime operatiivselt valmis järgmisteks seiklusteks. Rallisime läbi Pärnu, korjasime sealt peale varurehvi Kraatale ning siis mööda rannikuäärt edasi allapoole, ikka allapoole. Seiklesime natuke Uulu Kadunud Muuli otsides, kuni viimaks selle ühest võsahunnikust üles leidsime. Terve muuli üks äär oli põhimõtteliselt kõrkjates. Seal oli ka näha igasuguseid eriskummalisi loomi.


“Punasesse raamatusse kantud röövlind saaki nosimas”

Ja ikka lõuna poole viis me tee. Mõned kohad olid lausa ohtlikud, nagu tähtsad sildid tee ääres ütlesid. Üldiselt jäi mulje, nagu oleks Uulu kunagi olnud päris uhke ja korralik puhkeala. Isegi asfalteeritud parkimisplatsid kohtas.


“Päris ohtlik oli”

Järgnevalt tiirutasime veel ranniku ääres ringi, imetlesime vaateid, kuniks jõudsime herr Pätsu mälestusmärgini. Seal oli ka auvalve, nagu meie valvefotograaf suutis veenvalt jäädvustada.


“Konstantin Pätsi mälestusmärgi auvalve. Noored Vaši liikmed”

Kuna päev oli juba õhtus siis tegime natuke tempot juba, kuid jõudsime veel ära käia Pikal Linnuvaatustornis. Sinna oli rajatud suured tiigid, mille seest kostus umbes väga hirmsaid hääli.

“Hei tibukesed, käite te siin tihti?”

Lisaks oli seal ka veel võimalus vaadelda meie rattaid, lehmi ja ühte pulli. Viimane avaldas oma teleskoopnoksiga Preilile sügavat muljet. Logistasime mööda ebameeldivat kruusateed tagasi suurele maanteele ning mõni aeg hiljem ühtes suurest mäest üles, kus oli meie järgmine peatusaik: Tõotusemäe RMK.

Advertisements

3 comments

  1. See pull oli lihtsalt suur ja äge, aga muljetavaldav teleskoop-peenis oli tegelikult ühel loomal matka lõpupoole, aga sellest juba järgmises lõbusate matkasellide episoodis (dumdidumm)


  2. Kuhu jäävad päev 3 ja 4 jne :D?


  3. tulevad, tulevad. soojal maal olin lihtsalt 😀Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: